Aktualności

14.06.2018

Boksy z urządzeniami Ex w Centrum Szkoleniowym Akademii Bezpieczeństwa ASE

Od czerwca 2018 roku uczestnicy szkoleń z techniki przeciwwybuchowej oraz eksploatacji urządzeń w strefach zagrożenia wybuchem mogą korzystać ze specjalnych boksów szkoleniowych zainstalowanych w Centrum Szkoleniowym Akademii Bezpieczeństwa ASE w Gdańsku.

Boksy zawierają kilka typowych urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym (zastosowano kilka różnych wykonań) podłączonych do zasilania 230 V. W pierwszym boksie przygotowanym do ćwiczeń urządzenia zostały zamontowane wadliwie. Specjaliści Automatic Systems Engineering  przygotowujący te urządzenia celowo przyłączyli niektóre z urządzeń w niewłaściwy sposób, „popełniając” najczęstsze, typowe błędy instalatorów i projektantów. Zadaniem uczestników szkoleń jest wykrycie wszystkich błędów i wskazanie właściwego sposobu montażu.

Na szkoleniach przyświeca nam zasada, że lepiej uczyć się na błędach innych niż własnych.

czytaj więcej

11.06.2018

ATEX i iskrobezpieczeństwo na promie po Bałtyku

22-23 sierpnia 2018 Gdynia - Karlskrona - Gdynia


Szkolenie na promie obejmuje zagadnienia  z zakresu techniki przeciwwybuchowej i dyrektyw ATEX i jest poszerzone o szczegółowe omówienie zagadnień związanych z doborem urządzeń w wykonaniu iskrobezpiecznym oraz wyliczeniem obwodów iskrobezpiecznych.
Prom Stena Line wypływający z Gdyni posiada pełne zaplecze konferencyjno-hotelowe umożliwiające sprawne i efektywne przeprowadzenie szkolenia. Po szkoleniu uczestnicy mogą korzystać z wszelkich atrakcji dostępnych na promie i uroków pełnomorskiego rejsu.


Czas przeznaczony na szkolenie wynosi 24 godziny od momentu przybycia na Terminal w Gdyni do opuszczenia promu. W ramach szkolenia zapewniamy całodobowe wyżywienie i nocleg w kabinie. W tym czasie prom dopłynie do Karlskrony w Szwecji (nie ma możliwości opuszczenia statku) i powróci do Gdyni. Termin szkolenia: 22 sierpnia 2018 (środa) – wypłynięcie wieczorem z Gdyni i powrót wieczorem następnego dnia 23 sierpnia (czwartek).


Koszty obejmują szkolenie, materiały szkoleniowe, nocleg w kabinie jednoosobowej z łazienką (z opcją dla dwóch osób) oraz całodzienne wyżywienie.

Szczegóły pod liniem http://akademiabezpieczenstwa.com/atex-technika-przeciwwybuchowa-oraz-iskrobezpieczenstwo,99,pl

czytaj więcej

11.06.2018

Lato w Akademii Bezpieczeństwa ASE

Uczniowie i studenci jadą na wakacje, a w zakładach przemysłowych zaczyna się sezon urlopów. Nie dotyczy jednak to Akademii Bezpieczeństwa ASE.  Latem zapraszamy uczestników nad morze do Gdańska, na szkolenia w nieco wakacyjnym klimacie.

 Letnie szkolenia Akademii Bezpieczeństwa ASE w miesiącach lipcu i sierpniu odbywają się w piątki lub poniedziałki. Uczestnikom, którzy chcieliby zostać na weekend w Trójmieście, pomożemy w wyborze hotelu oraz zaprosimy w dniu szkolenia (piątek) lub przeddzień szkolenia (w niedzielę) na program wieczorny obejmujący zwiedzanie atrakcyjnych miejsc Trójmiasta z przewodnikiem oraz kolację w restauracji.

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem szkoleń w miesiącach lipcu i sierpniu 2018 roku.

Ulotka w pliku pdf do pobrania tutaj

Formularz zamówienia na szkolenia w ramach Lata z Akademią - tutaj.

czytaj więcej

11.06.2018

Nowe Centrum Szkoleniowe Akademii Bezpieczeństwa ASE.

Nowo zbudowane centrum szkoleniowe Akademii Bezpieczeństwa ASE umożliwia odbycie szkolenia w pełni profesjonalnych warunkach. Sala posiada pełne wyposażenie multimedialne, boksy szkoleniowe ze sprzętem oraz zaplecze cateringowe gwarantujące serwis kawowy, kanapki, ciastka oraz obiady.

czytaj więcej

14.03.2018

Sesja szkoleniowa dla elektryków. Eksploatacja urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem. Powtórka i egzamin na przedłużenie uprawnień z zakresu eksploatacji

Celem sesji szkoleniowej jest dostarczenie pogłębionej wiedzy specjalistom-elektrykom związanej z eksploatacją urządzeń elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem oraz powtórzenie i utrwalenie dotychczas posiadanej wiedzy w zakresie eksploatacji urządzeń elektroenergetycznych, tak aby móc przystąpić do państwowego egzaminu sprawdzającego posiadane kwalifikacje w zakresie eksploatacji.

Dwudniowa sesja szkoleniowa dedykowana dla elektryków składa się z trzech modułów realizowanych w ciągu dwóch dni roboczych w Gdańsku we współpracy z Oddziałem Gdańskim SEP:

Dzień I – szkolenie 7 godzinne z zakresu eksploatacji urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym

Dzień II (rano) – szkolenie 5 godzinne powtórkowe przygotowujące do egzaminu na sprawdzenie kwalifikacji na stanowisku „Eksploatacja – Grupa I” p.: 2, 3, 4, 9, 10.

Dzień II (po południu) –  egzamin sprawdzający kwalifikacje elektryka zgodnie z rozporządzeniem MGPiPS z dnia 28.04.2003 w zakresie eksploatacji/dozoru

czytaj więcej

12.02.2018

Trzydniowa Sesja ATEX PROJEKT 26-28 lutego 2018 w Karpaczu

Trzydniowa sesja szkoleniowa przeznaczona jest dla projektantów wykonujących projekty instalacji, w których występują strefy zagrożone wybuchem. Sesja dostarcza kompleksowej wiedzy w zakresie doboru urządzeń w strefach zagrożonych wybuchem oraz  projektowania systemów iskrobezpiecznych (I dzień), zasad projektowania instalacji ochrony odgromowej i przepięciowej (II dzień) oraz uwzględnienia zasad ochrony przeciwpożarowej w procesie projektowania (III dzień).

Istnieje możliwość udziału wyłącznie w poszczególnych dniach szkolenia.

Lokalizacja Sesji w Karpaczu pozwala skupić się na intensywnym programie edukacyjnym w oderwaniu od codziennych obowiązków i zajęć.

czytaj więcej

21.11.2017

Klasyfikacja stref zagrożonych wybuchem

Z satysfakcją informujemy, że do oferty Akademii Bezpieczeństwa ASE zostało wprowadzone nowe szkolenie: Klasyfikacja stref zagrozonych wybuchem.

Szkolenie ma na celu przestawienie fundamentów, na których opiera się bezpieczeństwo przeciwwybuchowe – począwszy od wyjaśnienia zjawisk fizycznych, poprzez wstępne oceny i analizy, na szczegółowych procedurach prawnych kończąc. Szkolenie szczególnie polecamy zarówno pracownikom zakładów, w których dopiero zidentyfikowano problem zagrożenia wybuchem, jak również pracownikom, którzy chcą usystematyzować dotychczasową wiedzę.

Program szkolenia jest oparty na bogatych doświadczeniach eksperckich firmy ASE.

Szkolenie przekazuje wiedzę konieczną do uzyskania certyfikatu kompetencji IECEx Unit Ex 002 – Perform classification of hazardous areas zgodnie z dokumentem IECEx OD 504

czytaj więcej

Kontakt

Akademia Bezpieczeństwa ASE 

Grzegorz Kulczykowski
tel. +48 58 520 77 39
mob. +48 601 480 291
mail: szkolenia@ase.com.pl

Małgorzata Chmielewska
mob. +48 603 389 197
mail: szkolenia@ase.com.pl

Zapisz się na szkolenie on-line

Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk

tel. +48 58 520 77 20
fax +48 58 346 43 44

KRS 0000097059
Sąd Rejonowy w Gdańsku
VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Kapitał Zakładowy 506 000zł.
NIP 5830000049
Certyfikowany System Zapewnienia Jakości ISO 9001: 2008