dr Jan Maria Kowalski

OCHRONA PRZED ELEKTRYCZNOŚCIĄ STATYCZNĄ

ZASADY PROGNOZOWANIA, OCENY I LIKWIDACJI ZAGROŻEŃ

Poradnik Jana Marii Kowalskiego jest niezwykle cenną pozycją i uzupełnieniem materiałów potrzebnych kadrze inżynierskiej w zakresie prac analitycznych i wdrożeniowych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa obiektów przemysłowych w których występują strefy zagrożone wybuchem. Zagrożenie od elektryczności statycznej, zdradliwe i często trudne do zdiagnozowania oraz zapobieżenia zostało w tej książce w przystępny i odpowiednio dokładny sposób ukazane, zdefiniowane i zobrazowane. Przekrojowe podejście do tematu, możliwe z uwagi na wieloletnią pracę autora, pozwala w skuteczny sposób zastosować podaną wiedzę zarówno do rozważań akademickich jak i w bieżącej pracy inżynierskiej.

Jest to kolejna pozycja w Bibliotece Bezpieczeństwa Magazynu Ex stawiającego sobie za cel propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie i jego szczegółowych aspektach. Skierowana jest do bardzo szerokiego gremium odbiorców, a zawartość merytoryczna i praktycznie użyteczna jest niewątpliwą przesłanką do nabycia książki i zapoznania się z odpowiednim zakresem wiedzy. Przekrojowe potraktowanie zagadnienia ochrony przed elektrycznością statyczną, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń w strefach Ex stanowi niejako odpowiedź na wskazania w tym zakresie jakie pojawiają się w dyrektywach ATEX  Unii Europejskiej i odnośnych zapisach polskich rozporządzeń wprowadzających te dyrektywy. W niniejszym wstępie chcemy wyrazić podziękowanie Autorowi za tą pracę, za zaangażowanie i całą aktywność naukowca i inżyniera z której dzięki tej publikacji będziemy mogli korzystać.

Cena netto (z wysyłką) - 90 zł + VAT


Formularz zamówienia on-line

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.