Bezpieczeństwo pracowników w strefach zagrożonych wybuchem

Szkolenie podstawowe przeznaczone dla wszystkich pracowników, także podstawowego szczebla technicznego, zatrudnionych w strefach zagrożonych wybuchem. Dostarcza wiedzy koniecznej do zrozumienia zagrożeń spowodowanych atmosferą wybuchową. Uczy zasad bezpiecznej eksploatacji urządzeń i instalacji oraz pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Szkolenie ma charakter zamknięty i organizowane jest wyłącznie dla pracowników konkretnego zakładu - program i termin szkolenia ustalane są indywidualnie.

Adresaci

Pracownicy podstawowego i średniego szczebla technicznego zaangażowani w procesie produkcji

Prowadzący szkolenie

Ireneusz Rogala – kierownik Działu Rozwoju ASE, doświadczony specjalista-praktyk, autor wielu ekspertyz i audytów, licznych publikacji z dziedziny bezpieczeństwa przeciwwybuchowego, redaktor naczelny „Magazynu Ex”.Roman Stadnicki –  bardzo doświadczony specjalista, który zagadnieniami bezpieczeństwa przeciwwybuchowego zajmuje się już od 1961 roku. Członek komisji resortowych, doświadczony szkoleniowiec, autor wielu publikacji technicznych. Jest wyróżniony złotą i srebrną odznaką „Zasłużony dla Energetyki”. W roku 2011 został uhonorowany tytułem Człowiek Roku Magazynu Ex jako osoba zasłużona w promocji i wdrażaniu zasad bezpieczeństwa w przemyśle.

W programie szkolenia

  • Technika przeciwwybuchowa ATEX dla pyłów wybuchowych oraz gazów toksycznych i wybuchowych.
  • Ocena zagrożenia wybuchem w zakładzie (na podstawie obowiązującego w zakładzie Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem).
  • Bezpieczeństwo pracowników i robót w strefach zagrożonych wybuchem.
  • Bezpieczna eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych (na podstawie dokumentów zakładu).

Zagrożenia i zakłócenia wywoływane przez elektryczność statyczną w środowisku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem uwarunkowań stanu zagrożenia i zdarzeń wypadkowych powstających w strefach EX;

Zasady identyfikacji i oceny zagrożeń;

Podstawowe przyrządy pomiarowe i procedury badawcze;

Metody ochrony przed elektrycznością statyczną oraz zasady ich stosowania;

Kryteria oceny skuteczności ochrony antyelektrostatycznej w świetle wymagań dokumentów normatywnych;

Analiza przyczynowo – skutkowa wybranych zdarzeń wypadkowych;

Krajowa i międzynarodowa działalność normalizacyjna w przedmiotowej dziedzinie.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.