Bezpieczeństwo pożarowe w przemyśle w aspekcie procesu projektowania

Celem szkolenia jest prezentacja wpływu i znaczenia bezpieczeństwa pożarowego na procesie projektowanie począwszy od etapu opracowania koncepcji projektu budowlanego po projekty wykonawcze.

Szkolenie pozwala nabyć kompleksową wiedzę na temat formy i zakresu współpracy z inżynierami bezpieczeństwa pożarowego w projekcie koncepcyjnym, budowlanym, wykonawczym. Nabyta wiedza umożliwi projektantom odpowiednie przygotowanie się do realizacji procesu inwestycyjnego od strony zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Adresaci

Szkolenie skierowane jest do projektantów ze wszystkich branż biorących udział w realizacji projektów budowlanych dla inwestycji przemysłowych, w których procesom technologicznym towarzyszą zagrożenia pożarowe i wybuchowe.

Prowadzący szkolenie

Aleksandra Tracz-Gburzyńska – doświadczona specjalistka z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, pracownik Automatic Systems Engineering

W programie szkolenia

Zakres szkolenia obejmuje aspekty ochrony przeciwpożarowej na każdym etapie realizacji projektu budowlanego. Prezentuje powiązania inżynierii bezpieczeństwa pożarowego z branżą architektoniczną, konstrukcyjną, sanitarną, elektryczną, technologiczną i automatyczną oraz jej wpływ na wskazane branże.

Szkolenie prezentuje inżynierię bezpieczeństwa pożarowego jest jedną z kluczowych dziedzin procesu projektowania obiektów przemysłowych, która wywiera znaczący wpływ na poszczególne branże projektowe oraz wpływa na kształt i formę projektu końcowego. Efektem tego wpływu jest właściwy dobór i zastosowanie zabezpieczeń dopasowanych do specyfiki procesu technologicznego i związanych z nim zagrożeń.

  • Czym jest inżyniera bezpieczeństwa pożarowego.
  • Kiedy powinna wkroczyć w proces projektowania.
  • Jak współpracować z inżynierami bezpieczeństwa pożarowego oraz rzeczoznawcami ds. zabezpiecz przeciwpożarowych.
  • Zależności pomiędzy branżami projektowymi, a bezpieczeństwem pożarowym.
  • Koncepcja warunków ochrony przeciwpożarowej dla inwestycji – wymagane dane do opracowania, przykłady wraz z omówieniem założeń.
  • Koncepcja scenariusza pożarowego – wymagane dane do opracowania, przykłady wraz z omówieniem założeń.

 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.