Kurs specjalistyczny eksploatacji urządzeń budowy przeciwwybuchowej dla elektromontera maszyn i urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV oraz powyżej 1 kV w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi

zatwierdzony przez OUG w Poznaniu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2011 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego (decyzja nr 004/626/0001/12/03763/AK)


Jest to szkolenie specjalistyczne eksploatacji urządzeń budowy przeciwwybuchowej przeznaczone dla elektromontera maszyn urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV i pożyje 1 kV w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi : kopalnie gazu i ropy, platformy wydobywcze itp. Ukończenie tego szkolenia spełnia wymagania ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo Geologiczne i górnicze (Dz.U. 2011 nr 163 poz. 981) oraz rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2011 r. w sprawie kwalifikacji w zakresie górnictwa i ratownictwa górniczego (Dz.U. 2011 nr 275 poz. 1628).

Adresaci

Elektromonterzy maszyn i urządzeń elektrycznych o napięciu do 1 kV oraz powyżej 1 kV pracujący w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi 

Prowadzący szkolenie

Zbigniew Florczyk od wielu lat zarówno praktycznie, jak i teoretycznie zajmował się zagadnieniami bezpieczeństwa przeciwwybuchowego: jako sztygar urządzeń elektrycznych w Kopalni Węgla Kamiennego oraz jako nadinspektor w Urzędzie Górniczym. Doświadczony szkoleniowiec.”.
W programie szkolenia

  • Pomieszczenia i przestrzenie zewnętrzne zagrożone wybuchem;
  • Wymagania Dyrektywy 94/9EC dla urządzeń elektrycznych i nieelektrycznych;
  • Rodzaje budowy przeciwwybuchowej;
  • Dobór, instalowanie i eksploatacja urządzeń i systemów ochronnych;
  • Bezpieczeństwo pracy w pomieszczeniach i przestrzeniach zewnętrznych zagrożonych wybuchem.

Najbliższe terminy

1 Termin szkolenia ustalamy indywidualnie z zainteresowanym
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.