Ochrona odgromowa i przepięciowa w aspekcie procesu projektowania i budowy

Celem szkolenia jest przedstawienie skutecznych metod ochrony przed wyładowaniami piorunowymi i przepięciami koniecznych do stosowania w całym procesie projektowania począwszy od etapu opracowania koncepcji projektu budowlanego po projekty wykonawcze. Zakres szkolenia obejmuje wszystkie aspekty ochrony odgromowej i przepięciowej na każdym etapie realizacji projektu budowlanego. Prezentuje powiązania inżynierii bezpieczeństwa pożarowego i przepięciowego z branżą elektryczną, elektroniczną, informatyczną, architektoniczną, konstrukcyjną, technologiczną i automatyczną oraz jej wpływ na wybrane instalacje i procesy.

Adresaci

Szkolenie skierowane jest do projektantów ze wszystkich branż biorących udział w realizacji projektów budowlanych dla inwestycji przemysłowych i nie tylko narażonych na wyładowania piorunowe oraz przepięcia.

Prowadzący szkolenie

dr inż. Jarosław Wiater –  adiunkt Politechniki Białostockiej, specjalista zagadnień ochrony odgromowej obiektów budowlanych, przepięciowej urządzeń i systemów elektronicznych.

W programie szkolenia

  • Zagrożenia powodowane przez wyładowania piorunowe i ich skutki.
  • Normy i zalecenia dotyczące ochrony odgromowej oraz zasad ograniczania przepięć w instalacji elektrycznej oraz obwodach sygnałowych.
  • Podstawowe zasady ochrony odgromowej.
  • Skutki działania prądu piorunowego na elementy konstrukcyjne.
  • Strefowa koncepcja ochrony odgromowej.
  • Zasady wyznaczania przestrzeni chronionych oraz odstępów bezpiecznych.
  • Podstawowe informacje o urządzeniach ograniczających przepięcia oraz zasady ograniczania przepięć w instalacji elektrycznej.
  • Elementy ograniczające przepięcia oraz zasady ograniczania przepięć w obwodach przesyłu sygnałów.
  • Najczęściej spotykane błędy w systemach ochrony odgromowej i przepięciowej.

   Najbliższe terminy

   1 28 czerwca 2018 - Warszawa
   Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.