Akcyza – aspekty metrologiczne

Miejsce

Lokalizację szkolenia ustalamy w indywidualnych rozmowach z zainteresowanymi uczestnikami, starając się wybrać rozwiązanie zadowalające dla większości

Termin

Termin szkolenia ustalamy indywidualnie z zainteresowanym


Cena szkolenia

850 zł + 23% VAT

Cena obejmuje

 • materiały szkoleniowe
 • serwis kawowy i lunch

Zgłoszenie na szkolenie

Aby zgłosić się na szkolenie prosimy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy i następnie wysłać faxem lub pocztą na adres Automatic Systems Engineering.

Informacje i konsultacje: 58 520 77 39 lub 58 520 77 20O szkoleniu

Szkolenie obejmuje zagadnienia technicznych i prawnych aspektów akcyzy dla paliw i biopaliw ciekłych - pomiary, rozliczenia i ubytki produktów akcyzowych

Adresaci

Szkolenie jest skierowane do kadry zarządzającej bazami paliwowymi, zakładów produkujących estry metylowe, destylarni etanolu oraz służb technicznych i finansowych we wszystkich zakładach odpowiedzialnych za zagadnienia pomiarów i rozliczeń akcyzowych.

Prowadzący szkolenie

Tadeusz Czwal – ekspert w dziedzinie pomiarów akcyzowych, były długoletni pracownik Politechniki Warszawskiej oraz Głównego Urzędu Miar, przedstawiciel Polski w sześciu Komitetach Technicznych OIML, autor licznych opracowań i wystąpień na konferencjach tematycznych nt. aspektów pomiarowych i prawnych pomiarów ilości paliw.

W programie szkolenia

 1. Podstawy metrologii. Błąd pomiaru, niepewność pomiaru.
 2. Pomiary:
  • objętości masy cieczy (zbiorniki pomiarowe, instalacje, wagi),
  • temperatury,
  • gęstości.
 3. Przeliczanie objętości na objętość w 15oC.
 4. Prawna kontrola metrologiczna przyrządów pomiarowych.
 5. Ocena zgodności.
 6. Wzorcowanie.
 7. Administracja Miar, Jednostki Notyfikowane, Laboratoria Akredytowane.
 8. Składy podatkowe.
 9. Ubytki produktów akcyzowych.
 10. Test i jego omówienie.


Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.