Wprowadzenie do zarządzania bezpieczeństwem funkcjonalnym

Niezawodności systemów bezpieczeństwa stała się integralnym składnikiem długofalowej strategii w każdej dziedzinie przemysłu. Tym samym konieczne staje się opracowanie lub aktualizacja systemów zarządzania bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem funkcjonalnym. Szkolenie to obejmuje swym zakresem omówienie norm i przepisów, analizę i ocenę ryzyka, analizę warstw zabezpieczeń, określenie i weryfikację poziomów niezawodności (SIL) wraz z różnymi przykładami z praktyki inżynierskiej w zakładach polskich i zagranicznych.

Adresaci

Kadra techniczna i menedżerska odpowiadająca za bezpieczeństwo zakładów

Prowadzący szkolenie

Rafał Frączek –  doświadczony specjalista-praktyk, ekspert ASE w dziedzinie bezpieczeństwa funkcjonalnego, autor publikacji technicznych oraz prelegent konferencji naukowo-technicznych. Certyfikowany specjalista bezpieczeństwa funkcjonalnego (UDT-CERT /BFUNK/I/34/10),
W programie szkolenia

  • Wprowadzenie do bezpieczeństwa funkcjonalnego
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne w dyrektywach i normach
  • Systemy bezpieczeństwa
  • Analiza warstw zabezpieczeń
  • Określanie i weryfikacja poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa SIL
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne w praktyce – przykłady przemysłowe

   Najbliższe terminy

   Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.