Wprowadzenie do zarządzania bezpieczeństwem funkcjonalnym

Miejsce

Kraków - dokładna lokalizacja zostanie podana uczestnikom na tydzień przed rozpoczęciem szkolenia

Termin

27 lutego 2018 r.

Cena szkolenia

850 zł + 23% VAT

Cena obejmuje

 • materiały szkoleniowe
 • serwis kawowy i lunch

Zgłoszenie na szkolenie

Aby zgłosić się na szkolenie prosimy pobrać i wypełnić formularz zgłoszeniowy i następnie wysłać faxem lub pocztą na adres Automatic Systems Engineering.

Informacje i konsultacje: 58 520 77 39 lub 58 520 77 20O szkoleniu

Niezawodności systemów bezpieczeństwa stała się integralnym składnikiem długofalowej strategii w każdej dziedzinie przemysłu. Tym samym konieczne staje się opracowanie lub aktualizacja systemów zarządzania bezpieczeństwem, w tym bezpieczeństwem funkcjonalnym. Szkolenie to obejmuje swym zakresem omówienie norm i przepisów, analizę i ocenę ryzyka, analizę warstw zabezpieczeń, określenie i weryfikację poziomów niezawodności (SIL) wraz z różnymi przykładami z praktyki inżynierskiej w zakładach polskich i zagranicznych.

Adresaci

 • Kadra techniczna i menedżerska oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w zakładach pracy.

Prowadzący szkolenie

Tomasz Barnert –  Specjalista ASE z zakresu bezpieczeństwa funkcjonalnego. Autor ponad 30 artykułów naukowych i technicznych z zakresu bezpieczeństwa w przemyśle. Uczestnik projektów badawczo-rozwojowych CIOP-PIB oraz wielu międzynarodowych konferencji niezawodności i bezpieczeństwa. Finalizuje doktorat na Politechnice Gdańskiej. Doświadczony wykładowca i szkoleniowiec. Współautor cyklu szkoleniowego i systemu certyfikacji z bezpieczeństwa funkcjonalnego dla osób z polskiego przemysłu, koordynowanych przez PTBN i UDT-Cert.

.

W programie szkolenia

  • Wprowadzenie do bezpieczeństwa funkcjonalnego.
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne w dyrektywach i normach.
  • Systemy bezpieczeństwa.
  • Analiza warstw zabezpieczeń.
  • Określanie i weryfikacja poziomów nienaruszalności bezpieczeństwa SIL.
  • Bezpieczeństwo funkcjonalne w praktyce – przykłady przemysłowe.


   Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.