Grupa ASE
Automatic Systems Engineering od niemal 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań bezpiecznych technologii dla przemysłu i infrastruktury.
W tym czasie firma rozwinęła specjalizacje w zakresie wdrożeń i zintegrowanych dostaw jako ASE Integrator, a w zakresie dostarczania wiedzy i kompetencji oraz wykonania prac eksperckich i konsultingu technicznego jako ASE Ekspert.
Obie te struktury wewnętrzne współpracując ze sobą dostarczają wiedzę i rozwiązania na najwyższym światowym poziomie w oparciu o własne know-how, jak i w oparciu o produkty renomowanych dostawców światowych.
Akademia Bezpieczeństwa ASE
Akademia Bezpieczeństwa ASE to spójny i kompleksowy system specjalistycznych i certyfikowanych szkoleń z zakresu profilaktyki przeciwwybuchowej stworzony przez doświadczonych specjalistów-praktyków związanych z firmą Automatic Systems Engineering - polskiego lidera w dziedzinie bezpieczeństwa przeciwwybuchowego.
Zobacz szkolenia
Dlaczego trzeba się szkolić?
Dyrektywy Unii Europejskiej (ATEX, ATEX USER, SEVESO II) implementowane do polskiego prawodawstwa poprzez stosowne rozporządzenia Ministra Gospodarki obligują przedsiębiorstwa do szkolenia pracowników w zakresie profilaktyki przeciwwybuchowej.
Niezależnie od nakazów prawa specjalistyczne szkolenie pracowników jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo ludzi, całego zakładu oraz poprawne i niezakłócone działanie procesu produkcyjnego. O tym, jak ważne są kwestie właściwych kompetencji pracowników zaangażowanych w proces produkcji świadczą głośne katastrofy i wypadki z minionych lat w Polsce i na świecie.
Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 r. w sprawie minimalnych wymagań, dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, związanych z możliwością wystąpienia w miejscu pracy atmosfery wybuchowej (Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 138 poz. 931) stanowi:
§ 9. 1. Pracodawca powinien zapewnić osobom pracującym w miejscach, w których istnieje możliwość wystąpienia atmosfery wybuchowej, odpowiednie szkolenie dotyczące ochrony przed wybuchem, w ramach obowiązujących szkoleń w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.
Kto powinien się szkolić?
Szkolenia oferowane przez Akademię Bezpieczeństwa ASE skierowane są do personelu wielu szczebli i specjalności:
użytkowników
systemów pracujących w strefach zagrożonych wybuchem,
projektantów
pracowników
firm wdrażających systemy
dostawców
urządzeń
menedżerów
odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa
Dlaczego warto skorzystać ze szkoleń?
Akademia Bezpieczeństwa ASE posiada status IECEx Recognised Training Provider zgodnie z IECEx System Rules oraz IECEx OD 521 Procedures.
Międzynarodowy program certyfikacji IECEx stanowi odpowiedź na tendencje globalizacyjne w przemyśle i ułatwia swobodny przepływ towarów i usług przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa w obszarze zagrożeń wybuchowych.
Certyfikacja kompetencji personelu według schematu IECEx zapewnia przedsiębiorcom, że pracownicy z odpowiednim certyfikatem posiadają kwalifikacje i umiejętności niezbędne do wdrażania norm IEC dotyczących urządzeń przeciwwybuchowych. Certyfikat IECEx jest szczególnie wygodny dla pracowników świadczących usługi kontraktowe w różnych krajach świata.
Pracownicy mogą zdobyć potwierdzenie swoich kwalifikacji w jednym z dziesięciu zakresów, np. podstawowym, wyznaczania stref, instalacji urządzeń, eksploatacji, wykonywania remontów lub projektowania instalacji. Aby uzyskać ten certyfikat, muszą zdać egzamin u również certyfikowanego przez IECEx egzaminatora.
Proces uzyskania certyfikatu kompetencji personelu nie jest prosty i wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego IECEx rekomenduje sprawdzone jednostki szkoleniowe na całym świecie, nadając im tytuł IECEx Recognised Training Provider. Po wnikliwym sprawdzeniu ośrodka szkoleniowego, programów, kompetencji szkoleniowców itp. międzynarodowy organ weryfikujący uznaje, iż podczas szkolenia w tej właśnie jednostce uczestnikowi zostanie przekazana wiedza w zakresie niezbędnym do zaliczenia egzaminu.
Szkolenia zamknięte w firmie
Akademia Bezpieczeństwa ASE oferuje szkolenia zamknięte prowadzone na terenie zakładu pracy. Szkolenia takie proponujemy dla grup liczących ponad 15 osób (w szczególnych przypadkach liczba ta może być niższa).
Zaletą takich szkoleń jest:
Cenę takich szkoleń w każdym przypadku ustalamy indywidualnie.
Certyfikaty i zaświadczenia dla uczestników szkoleń
Każdy z uczestników szkolenia otrzymuje imienne poświadczenie odbycia szkolenia w języku polskim i angielskim po zaliczeniu otwartego testu wiedzy sprawdzającej poziom przyswojenia materiału.
Uczestnicy szkolenia ATEX ENERGO USER otrzymują zaświadczenia o przebytym szkoleniu.
Certyfikacja szkoleń Akademii Bezpieczeństwa ASE
Szkolenia Akademii Bezpieczeństwa ASE, oprócz certyfikacji IECEx, objęte są certyfikacją jakości w ramach systemu zarządzania jakością ISO9000:2008 przez Bureau Veritas oraz certyfikacją Ośrodka Certyfikacji Usług Przeciwpożarowych SITP.
Lista referencyjna
Wśród firm, których pracownicy brali udział w szkoleniach organizowanych przez ASE, znajdują się między innymi:
Grzegorz Czesnowski
Prezes firmy ASE ATEX.. Od kilkunastu lat czynnie zajmuje się techniką przeciwwybuchową. Od pięciu lat prowadzi szkolenia ATEX - Technika przeciwwybuchowa. Autor publikacji technicznych, prelegent wielu konferencji naukowo-technicznych. Certyfikowany menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (nr Ex 5/2012 nadany przez GIG).
Marcin Chorosz
Marcin Chorosz – doświadczony specjalista praktyk, długoletni pracownik Rafinerii Gdańskiej Grupy LOTOS SA, inżynier Działu Planowania i Nadzoru Remontów Elektrycznych od kilkunastu lat zajmuje się czynnie zagadnieniami związanymi z eksploatacją urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym, absolwent studiów podyplomowych GIG„ Bezpieczeństwo techniczne w przestrzeniach zagrożonych wybuchem” i posiadacz Certyfikatu Kompetencji mEx nr Ex/0051/2015 MEx „Menedżer odpowiedzialny za sprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego”, uczestnik licznych kursów w zakresie bezpieczeństwa instalacji w wykonaniu przeciwwybuchowym.
Paweł Wąsowicz
Paweł Wąsowicz jest specjalistą współpracującym z Automatic Systems Engineering w zakresie oceny ryzyka technicznego i przemysłowego. Autor artykułów w prasie naukowo-technicznej, prelegent konferencji technicznych.
dr. inż. Jarosław Wiater
Dr inż. Jarosław Wiater pracuje jako adiunkt w Katedrze Telekomunikacji i Aparatury Elektronicznej Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Szef Laboratorium Wysokich Napięć. Specjalista w zakresie ochrony odgromowej i przepięciowej.
Rafał Frączek
Rafał Frączek, Prezes firmy EKO-KONSULT sp. z o.o. jest doświadczonym specjalistą-praktykiem, ekspertem ASE w dziedzinie bezpieczeństwa funkcjonalnego, autorem publikacji technicznych oraz prelegentem konferencji naukowo-technicznych. Certyfikowany specjalista bezpieczeństwa funkcjonalnego (UDT-CERT /BFUNK/I/34/10)
dr.inż. Tomasz Barnert
Certyfikowany specjalista bezpieczeństwa funkcjonalnego w obszarze bezpieczeństwa procesowego Nr CFSP 150619 001 (certyfikat międzynarodowy CFSE Governing Board USA).
Specjalista ds. analiz bezpieczeństwa procesowego oraz funkcjonalnego, w Automatic Systems Engineering Sp. z o.o. od 2014 roku. (Od roku 2019 jako Eko-Konsult Sp. z o.o.) Absolwent Politechniki Gdańskiej, ukończył studia magisterskie oraz doktoranckie na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Specjalista w dziedzinie bezpieczeństwa i niezawodności, analizy i oceny ryzyka przemysłowego, jak również bezpieczeństwa funkcjonalnego.
Posiada potwierdzoną wiedzę oraz doświadczenie związane z analizami bezpieczeństwa procesowego oraz zarządzania bezpieczeństwem funkcjonalnym w cyklu życia obiektów technicznych wysokiego ryzyka.
Doświadczony i kompetentny analityk odpowiedzialny za przygotowanie, przeprowadzanie oraz dokumentowanie analiz bezpieczeństwa przemysłowego w takich sektorach gospodarki jak: przemysł procesowy i chemiczny, wydobycie i przetwórstwo ropy i gazu, energetyka, przemysł spożywczy.
Autor ponad 30 publikacji, dotyczących zagadnień bezpieczeństwa przemysłowego, w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych oraz naukowo-technicznych. Autor wystąpień na międzynarodowych konferencjach bezpieczeństwa i niezawodności. Brał udział w projektach badawczo-rozwojowych koordynowanych przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB).
Posiada wiedzę na temat różnych metod i narzędzi analitycznych, takich jak grafy ryzyka, matryce ryzyka, LOPA, HAZOP, FTA, RBD, FMEA/FMECA. Posługuje się specjalistycznym oprogramowaniem BQR Care (RBD, FTA, FMECA), CaraFT (FTA), Exida exSILentia, TNO Effects.
Członek Polskiego Towarzystwa Bezpieczeństwa i Niezawodności (PTBN), będącego częścią European Safety & Reliability Assocciation (ESRA). Członek Zespołu Technologii Sieciowych i Inżynierii Bezpieczeństwa przy Politechnice Gdańskiej.
Szkoleniowiec bezpieczeństwa procesowego i funkcjonalnego w Akademii Bezpieczeństwa . Instruktor na szkoleniach w ramach certyfikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwa funkcjonalne w polskim przemyśle na Politechnice Gdańskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy na temat bezpieczeństwa w przemyśle.
Jolanta Bladowska
Jolanta Bladowska pracuje w firmie Automatic Systems Engineering jako specjalistka z zakresu analizy bezpieczeństwa. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe "Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych" na Politechnice Łódzkiej. Autorka i współautorka wielu ekspertyz i opracowań, zwłaszcza w zakresie Dokumentu Zabezpieczenia przed Wybuchem. Prelegentka konferencji technicznych.
Grzegorz Trzeciak
Grzegorz Trzeciak - ekspert w zakresie bezzałogowych statków powietrznych. Były dowódca eskadry samolotów bezzałogowych. Brał udział w tworzeniu zasad i procedur ruchu dronów w polskiej przestrzeni powietrznej. Pilot/operator i instruktor statków bezzałogowych. Wykładowca Szkoły Orląt. Autor szeregu opracowań z tego zakresu. Redaktor naczelny najstarszego portalu lotnictwa bezzałogowego - bezzałogowce.pl.
Andrzej Wolski
Specjalista z zakresu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w ASE ATEX z dużym doświadczeniem na instalacjach w Polsce i zagranicą.
Grzegorz Kulczykowski
Specjalista komunikacji ryzyka, zajmuje się bezpieczeństwem od 2010 roku, wieloletni redaktor Magazynu Ex – periodyku poświęconego bezpieczeństwu przeciwwybuchowemu, koordynator szkoleń ASE, ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe na Politechnice Łódzkiej Bezpieczeństwo Procesów Przemysłowych, autor licznych artykułów z zakresu bezpieczeństwa
Edward Pęcak
Pracownik ASE ATEX firmy należącej do Grupy Technologicznej ASE, absolwent Wydziału Mechaniki Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej oraz podyplomowych studiów dokształcających, m.in.na AGH w Krakowie w GIG w Katowicach. Specjalista z blisko 40 letnim doświadczeniem. Posiadacz patentów urządzeń w wykonaniu przeciwwybuchowym. Inspektor Nadzoru i Produkcji Ex (IEx) oraz Menedże ds. Bezpieczeństwa Technicznego w Przestrzeniach Zagrożonych Wybuchem (MEx). Doświadczony szkolenioweic
Grzegorz Orlikowski
wieloletni pracownik Automatic Systems Engineering, a następnie EKO-KONSULT – firmy należącej do Grupy Technologicznej ASE.
Doświadczony inżynier bezpieczeństwa procesowego, autor kilkuset analiz z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, m.in. dla takich firm jak: Huta ArcelorMittal Dabrowa Gornicza, IKEA Industry, LOTOS Petrobaltic, PGE Elektrownia Dolna Odra Energy Plant, MONDI Świecie, HEINEKEN – Browar Warka
Marek Foltynowicz
Pan Marek Foltynowicz jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Swoją karierę zawodową rozpoczął jako inżynier naukowy w Instytucie Polimerów PAN. Większość swojej kariery zawodowej spędził w branży inżynierskiej pracując w kilku biurach inżynierskich oraz na budowach w Polsce i za granicą.
Ekspert do spraw wodoru Klastra Technologii Wodorowych i Czystych Technologii Węglowych przy Regionalnej Izbie Gospodarczej Pomorza w Gdańsku. Uczestniczy w pracach rady programowej kolejnych konferencji wodorowych PCHET organizowanych przez Klaster
Autor opracowań:
Nasi wykładowcy
Zespół wykładowców Akademii Bezpieczeństwa ASE tworzą znakomici specjaliści z zakresu bezpieczeństwa, którzy posiadaną wiedzę zweryfikowali w praktyce przemysłowej.
Kontakt
Grzegorz Kulczykowski
tel. +48 58 520 77 39
mob. +48 601 480 291
mail: szkolenia@ase.com.pl
Zapisz się na szkolenie on-line
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
tel. +48 58 520 77 20
Szkolenia pod marką Akademii Bezpieczeństwa ASE realizuje i fakturuje firma EKO-KONSULT wchodząca w skład Grupy Technologicznej ASE
EKO-KONSULT Sp. z o.o.
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
KRS 0000696797, NIP 5842763741,
e-mail: biuro@ekokonsult.pl, tel. 58 554 31 38/39