Naprawa uszkodzonych taśm grzewczych eksploatowanych w strefach zagrożonych i niezagrożonych wybuchem z wykorzystaniem certyfikowanych zestawów naprawczych

Opis

Unikalne szkolenie z zakresu naprawy systemów grzewczych prowadzone przez doświadczonego specjalistę z tego zakresu.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej, podczas której uczestnicy pod nadzorem szkoleniowca, wykonują prawidłową naprawę taśm grzewczych

Opis IECEx

Nie podlega pod zakres IECEx

Adresaci

Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo techniczne eksploatowanych systemów elektrycznego ogrzewania rur, zbiorników oraz aparatury procesowej – zarówno w strefach zagrożonych wybuchem, jak i poza strefami.

Program

Część teoretyczna (2 godz.)

1.       Znaczenie i rola stosowanych taśm i kabli grzewczych na instalacjach przemysłowych w obszarach zagrożonych i niezagrożonych wybuchem.

2.       Podział taśm grzewczych ze względu na wykonanie:

- żyły prądowe zalane masą przewodnikową stanowiącą samoregulujący się element grzewczy.

- żyły prądowe oplecione elementem grzewczym samoregulującym się lub stalowym drutem rezystancyjnym.

3.       Fotograficzna prezentacja podstawowych błędów popełnianych podczas montażu taśm grzewczych mająca wpływ na ich awaryjną eksploatację.

4.       Wymagania od pracowników, którym zlecone są czynności naprawcze taśm grzewczych.

5.       Zakres czynności rozpoznawczych oraz szczegółowych oględzin obwodów grzewczych pod kątem uszkodzenia taśm grzewczych. Opracowanie instrukcji bezpiecznej naprawy taśm grzewczych.

6.       Zawartość instrukcji dotyczącej sposobu napraw uszkodzonych taśm grzewczych, uwzględniająca miejsce i warunki ich eksploatacji.

 

Zajęcia praktyczne (3 godz.)

poprawne wykonywanie czynności naprawczych z wykorzystaniem certyfikowanych zestawów naprawczych S-20 i S-40 taśm grzewczych w obydwu wykonaniach (żyły prądowe zalane masą przewodnikową oraz żyły prądowe oplecione elementem grzewczym samoregulującym się lub stalowym drutem rezystancyjnym).

 

1.       Środki ostrożności podczas wykonywania czynności naprawczych  w strefach zagrożonych wybuchem z wykorzystaniem potencjalnego „gorącego źródła zapłonu” (opalarki gazowej).

2.       Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące stanowiska (miejsca), na którym wykonywane są czynności naprawcze uszkodzonych taśm grzewczych.

3.       Wzrokowa ocena jakości wykonanej naprawy.

4.       Zakres i sposób wykonania pomiaru rezystancji izolacji żył prądowych po wykonaniu naprawianych taśmy grzewczych.

 

Wykładowca

Edward Pęcak

Lokalizacja

Cały kraj

Czas trwania

2 godziny zajęcia teoretyczne + 3 godziny zajęcia praktyczne

Plik do pobrania

Formularz zamówienia szkolenia on-line

Szkolenie

Naprawa uszkodzonych taśm grzewczych eksploatowanych w strefach zagrożonych i niezagrożonych wybuchem z wykorzystaniem certyfikowanych zestawów naprawczych

- Termin szkolenia:

3000-01-01

- Miejsce szkolenia:

Cały kraj

Koszt szkolenia:

1000.00zł netto (1230zł z VAT)

Opcje dodatkowe:

Łączny koszt szkolenia wraz z opcjami dodatkowymi:

1000.00 netto (1230zł z VAT)

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie płatności za udział w szkoleniu najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem kursu, na rachunek bankowy nr: 92 1090 1098 0000 0001 3507 9246 (Santander Bank Polska). Na życzenie fakturę proforma umożliwiającą dokonanie płatności prześlemy Uczestnikowi na adres email wraz z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Najpóźniej 7 dni przed szkoleniem zostanie wysłane Uczestnikowi mailem potwierdzenie udziału w szkoleniu.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu możliwa jest na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem szkolenia, po otrzymaniu informacji o rezygnacji na adres email szkolenia@ase.com.pl. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z obowiązku dokonania opłaty i nie stanowi podstawy do zwrotu należności. Możliwe jest zastępstwo zgłoszonego uczestnika lub przeniesienie płatności na inne szkolenie w danym roku kalendarzowym.

Dane uczestnika

Dane do faktury

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883) wypełniając ten formularz zgadzam się na umieszczenie i przetwarzanie podanych przeze mnie danych osobowych w bazie firmy Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.

 

Kontakt

Akademia Bezpieczeństwa ASE 

Grzegorz Kulczykowski
tel. +48 58 520 77 39
mob. +48 601 480 291
mail: szkolenia@ase.com.pl

 

Zapisz się na szkolenie on-line

Automatic Systems Engineering Sp. z o.o.

ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
tel. +48 58 520 77 20 

Szkolenia pod marką Akademii Bezpieczeństwa ASE realizuje i fakturuje firma EKO-KONSULT wchodząca w skład Grupy Technologicznej ASE 

EKO-KONSULT Sp. z o.o. 
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
KRS 0000696797, NIP 5842763741,
e-mail: biuro@ekokonsult.pl, tel. 58 554 31 38/39