Producenci komponentów wchodzących w skład instalacji wodorowych są zobowiązani do takich działań, by urządzenia, które są sprzedawane na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego spełniały wymagania szeregu dyrektyw. Jednym z dokumentów mających znaczący wpływ na zakres obowiązków dostawców jest dyrektywa określająca wymagania wobec urządzeń ciśnieniowych (PED 2014/68/UE).
Dyrektywa PED określa zasadnicze wymagania dotyczące urządzeń ciśnieniowych i zespołów, zróżnicowane w oparciu o wartość ciśnienia, rodzaj cieczy lub gazu będących medium operowanym przez to urządzenie.
Zajęcia prowadzi Paweł Cempura - trener, praktyk, z doświadczeniem na stanowiskach zarządczych w działach projektów, jakości, zakupów i produkcji, w firmach z przemysłu wodorowego i nowoczesnych technologii zlokalizowanych w Europie zachodniej. Wykładowca posiada wykształcenie wyższe z obszarów inżynierii elektroenergetycznej, finansów i zarządzania, doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, wieloletnie doświadczenie w kierowaniu projektami w Europie, oraz w krajach Azjatyckich.
Nie podlega pod IECEx
Osoby zaangażowane w produkcję, zamawianie, eksport, uruchamianie lub dystrybucję urządzeń ciśnieniowych oraz rozumiejące zasady projektowania i budowy urządzeń ciśnieniowych, w tym
- Inżynierowie projektanci
- Personel zaopatrzeniowy
- Personel QA/QC
- Kierownicy techniczni
Kurs zapewnia zrozumienie dyrektywy w sprawie urządzeń ciśnieniowych i sposobu jej stosowania:
● Zrozumieć cel i strukturę dyrektyw WE
● Zidentyfikować zakres i kluczowe definicje w dyrektywie w sprawie urządzeń ciśnieniowych
● Zrozumieć koncepcję zasadniczych wymagań bezpieczeństwa
● Zrozumienie wymagań dotyczących klasyfikacji produktów i zespołów
● Zrozumienie podstaw oceny zgodności
● Wyjaśnienie roli jednostki notyfikowanej w ocenie zgodności
● Wymogi dotyczące oznakowania CE
● Zrozumienie, co należy zrobić, aby spełnić wymagania
Podczas zajęć wykorzystane zostaną praktyczne przykłady i ćwiczenia przy wykorzystaniu narzędzia do zarządzania projektem ciśnieniowym (wodorowym) APQP4H. Słuchacze kursu otrzymają licencje na użytkowanie komercyjne narzędzia APQP4H.
Paweł Cempura
ON-LINE
7
Grzegorz Kulczykowski
tel. +48 58 520 77 39
mob. +48 601 480 291
mail: szkolenia@ase.com.pl
Zapisz się na szkolenie on-line
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
tel. +48 58 520 77 20
Szkolenia pod marką Akademii Bezpieczeństwa ASE realizuje i fakturuje firma EKO-KONSULT wchodząca w skład Grupy Technologicznej ASE
EKO-KONSULT Sp. z o.o.
ul. Narwicka 6, 80-557 Gdańsk
KRS 0000696797, NIP 5842763741,
e-mail: biuro@ekokonsult.pl, tel. 58 554 31 38/39